Hoşgeldiniz  

SON LİMAN

Editor | 12 Haziran 2013 | Adalar, Genel, Gündem, Siyaset, Sondakika

Bugüne kadar herkes merakla bekleyip durdu. Acaba belge ne? diye. Sevgili okurlar eğer elimde bir tane belge olsaydı aynı gün içinde neticelendirir ve hukuka uygunsa yayınlardım. Gelin görün ki elimdeki belge sayısı şu an için 23 tane. Nasıl olsa zamanımız bol. Bugünden başlayarak yavaş yavaş, tadını çıkara çıkara belgeleri yayınlamaya başlayacağım. Sizden her zaman olduğu gibi tek isteğim sabır göstermeniz. İşlerimin yoğunluğundan dolayı her an gazete ile ilgilenemedim. Üstüne birde Gezi parkı direnişi eklenince haberleri ihmal ettim. Bundan dolayı hepinizden özür dilerim.

 

Belge 1

Şimdi sizlere yaşanmış bir hikaye anlatacağım.

Bir gün borçlu ile alacaklı Anadolu yakasında yemek yemek için buluşmuş ve Galatalı restaurantın yolunu tutmuşlar. Bir süre sohbet ettikten sonra Borçlu alacaklıya dönerek:

- Sana borcumu ödemem için emirlerimi harfiyen yerine getirmelisin. Ankara’da ………..ismli arkadaşım var. Onun …………  ………… ve ………… eşyası için vereceğim hesaba ………… tl. para göndereceksin demiş.

Alacaklı belki paramı kurtarırım umuduyla:

- Başüstüne. İsim ve hesap numarası verirseniz yarın derhal gönderirim efendim demiş.

Bunun üzerine Borçlu:

- ………… adı, soyadı, hesap numarası bu yazdığım kağıtta. Zaten daha önce sana bunun telefon parasınıda ödetmiştim diyerek kendi el yazısıyla yazdığı kağıdı uzatmış.

Alacaklı boynu bükük bir şekildi kağıdı alıp cebine koymuş, içinden yaşadıklarına lanet ederek…

Peki sonra nemi olmuş? Elbetteki verilen hesaba para yatırılmııııışşş

Onlar ilk belgenin sonunda pardon hikayenin sonunda ermişler muratlarına biz gidip başlayalım ikinci belgenin hazırlığına…

 

 RÜŞVET 2

Belge 2

Yer Kadıköy

Bir büroya gelen görevli …………… selamını söylüyor ve alacağını tahsil edebilmesi karşılığında tam 100.000 tl para alıp gidiyor. Kamera görüntüsünde herşey ayan beyan ortada.

 

Belge 3

Yaklaşık 320.000 tl. cep telefonu faturası. Faturaları ödeyen  ……… şirketi. Cep telefonlarını kimler kullanmamış ki maşallah. Hele bir …….. üyesi var ki ayda tam 1234 tl.lik telefon konuşması gerçekleştirmiş. Adam Türkçeyi bile zor konuşurken kimleri aramış acaba. Eğer hatırlamıyorsa kendisine ayrıntılı dökümanın fotokopisini gönderelim.

RÜŞVET 1

 

Sevgili okurlar elimde video görüntüsü dışındaki diğer belgelerin tamamı yasal fakat hiçbir ismi ŞİMDİLİK yayınlamayacağım ve tüm belgeleri ……… partisi genel başkanına teslim edilmek üzere kargoyla göndereceğim. Niye isim vermiyorsun diyenlere sadece şunu söylemek istiyorum. Evet ben gazeteciyim ama ahlaki değerlerim var. Yerel seçimlerin yaklaştığı bu günlerde belgelerin ismen açıklanması parti mensubundan ziyade o partiye büyük zarar verir. Bu da seçimin eşit şartlarda geçmesinin önünde büyük engel olur. Başka yayın organına da bu belgeler ulaşmış durumda. O yayın organı istediğini yapmakta özgürdür. Bu suçlamaların yapıldığı kişi artık aday gösterilmeyeceği için bir an önce istifa ederek kenara çekilmelidir. Yok eğer istifa etmezse o zaman yasal olarak gerekeni yapacağımdan kimsenin kuşkusu olmasın.

46

3762 Kez Görüntülendi.
Etiketler:
Yorumunuz
Konu hakkındaki görüşleriniz nelerdir?

SON LİMAN için 6 Yorum

 1. krimoloji diyor ki:

  ben …….. yazısının tanıyosam bu yazı onun. Tabi belgede ellerinde ve o hesap numarasına havale yapıldı ise bu ufacık kağıt bile …….. zora sokar.Diğerleride böyleyse başkanı müfettiş arkadaşlarıdA kurtaramaz.Tabi kime havale yapıldığı önemlidir. O şahıs kimdir. Editörün bunu halktan saklamaması gerekir. Benim yazımı yayınlarsa sansğüre uğratmazsa eğer isim soyisim çok önemlidir. Belkide o ismi tanıyanlarında bir katkısı olabilir bu habere. Telefonlar ise bildimiz kadarı ile …….. İnşaat tüm belediye mensuplarına dağıtmıştı. Türkçe konuşmakta zorlanan şahıs diyorsa ……… bahsediyorsunuz. MEclis üyesi özelliği olan birisine telefon verilmesi mümkünse diğerlerinede verilmeliydi. yada ona verilmesinin ne gerekçesi vardı. Mutlaka ver denilmiştirki verilsin. Rakam çok büyük. O rakamla en az 2 tane daire alınır. Talimatlar …….. gelmese kimse böylesine bir fatura kendiliğinden ödemez. Hangi taşı kaldırsan altından …… çıkar bence.Desenize yavaş yavaş etekteki taşlar dökülmeğe başladı.

 2. etek diyor ki:

  Elinizde bulunan evraklar Etekteki taşlardan en zayıfı bence bu evrak.Dökün ortayada hepsini boşa beklemeyin. size bu b…..dan durun yapmayın allahaşkına ne istiyorsanız hemen istifa edeyim tarzı bir yaklaşım çıkmaz. Kimseye mudanası yok burnundan kıl aldırmıyor. Onun için tek tek yapmayında ne varsa dökün nasılsa beklediğiniz istifayı …..k yapmayacak belli ne varsa yapında bizde rahatlayalım sizde belgeleriniz için biz uyarmıştık dinlemedin kardeşim der …..k adaylığından olur adalar ……..n kurtulur sizde erersiniz muradınıza .Dökün ortya her bildiğinizi ve belgelerinizi hiç değilse adalılar kurtulsun. Editörden beklediğimiz budur. Haydi murat bey bekletme bizi daha fazla.

 3. Ayten Süzen diyor ki:

  Yazık çok yazık !
  Göz göre göre Adalar ilçesi AKP’ ye geçiyor. Yapılan yanlışları dile getirenlere vatan haini damgası vuranlar şimdi ne düşünüyor acaba ?
  Bu pisliklere direkt yada dolaylı bulaşan herkes hesap verecek. Başta bu şirketten nemalananlar. Bütün bu olup bitenlere seyirci kalanlar herkes hesap verecek. Yazık çok yazık CHP liliğimden utanır olmaya başladım.
  Hakkımı helal etmiyorum.

 4. büyükadalı diyor ki:

  geççççttttiiiiiii geççççttttiiiiiii bile artık Ak parti adada seçim için propoganda yapmasına bile gerek yok. chp kendisini icraatları ile bitirdi. Adalarda chp nin icraatlarının başı farsak değilmi işte chp de ondan biitti.

 5. basın yayın diyor ki:

  Bu belgeler basın yayının eline geçmeğe başladıysa malum ekibin az bir ömrü kaldı demektir.

 6. ismet kulaksız diyor ki:

  BİR VARMIŞ BİR YOKMUŞ-MOĞOL İŞ ADAMI TENGİZ BEY KİVİ ADASINA GELİR ÇÖP İHALESİNİ ALIR-ÇALIŞIR YILLARCA——SONRA BELEDİYEDEN ALACAĞINI ALAMADIĞI İÇİN BIRAKIR—İŞİ BIRAKTIĞINDA DOLAR 1300 İLE 1350 ARASINDADIR—1- BU İŞ-ADAMI 12 TRİLYON ALACAĞI VARDIR 2-4 TRİLYON ALACAĞINI TEMİNAT GÖSTERİP BANKADAN KREDİ ALIR—–3–ALACAĞINI ALAMADIĞI İÇİN BANKAYA OLAN BORCUNU ÖDÜYEMEZ——4—EFLASYON CANAVARI PARANIN DEVÜLE EDİLMESİ ALACAĞI ERİMİŞTİR DİBE VURMUŞTUR BİR KALEMDE SİLER DURUMA GETİRMİŞTİR—-5—-BUNUNLADA KALSA İYİ YA BU ARADA BANKA FAİZLERİDE ZİRVE YAPMIŞTIR—-6—İŞTE MAGDUR OLAN BİR İŞ ADAMININ DRAMI—EMPATİ YAPIN BİR AN ONUN YERİNE KENDİNİZİ KOYUN –7-BU İŞ ADAMI YARIN KALP KİRİZİ GEÇİRİRSE SUÇLU KİM
  8—BU İŞ ADAMI YARIN FELÇ OLURSA SUÇLU KİM
  9—BU İŞ ADAMI BUNALIMA GİRER İNTİHAR EDERSE SUÇLU KİM–10—-GAZETELERDE HEP OKUYORUZ 100 LİRALIK ALACAĞI İÇİN ADAM ÖLDÜRÜYORLAR———————11—BU İŞ ADAMI SAHISLARDAN ALACAĞI YOKTUR RESMEN DEVLETTEN ALACAĞI VARDIR—NERDE DEVLET KURUMU NERDE O KİVİ ADASI HALKI—-BURDA NE DEMEK İSTİYORSUN DUYARSIZ TOPLUM OLMAYALIM—-BANA NE SANA NE DERKEN–VALİ BEY VE KAYMAKAM BEYLERİN BANA—–GEÇMİŞDEKİ—– SÖYLEDİKLERİ SÖZLÜ OLARAK—–NEDEN NİÇİN ALINMAYAN ÇÖPLER TAKILMAYAN ETİKETLER—İÇİN DEFALARCA YAZAN YALNIZ SİZSİNİZ AYNI KONUDA YAZAN İKİNCİ BİR SAHIS YOK–ALINMAYAN ÇÖPLER TAKILMAYAN ETİKETLER RESİMLERİYLE BELGELİ—-İŞTE BU SİZİ KURTARIYOR——-KARTAL BÜYÜKADA ARASINDA ÇALIŞAN YOLCU MOTORLARI KAYIT DIŞI İDDİANIZ—TURNİKE SİSTEMİ YOK JETON YOK AKBİL YOK——-PEKİ BURADA YOLCULUK YAPAN YALNIZ SİZMİSİNİZ HAYIR——NEDEN NİÇİN YÜZLERCE DİLEKÇEDEN VAZGEÇTİK–AYNI KONUDA YAZAN İKİNCİ BİR—-KİŞİ– ÇIKMAMIŞ TURNİKE SİSTEMİ YOK AKBİL YOK JETON YOK—-İŞTE DUYARLI OLUP YÜZLERCE DİLEKÇE YAZARSAK NE OLUYOR—-TOPLUMSAL DENETİM OLUR—–TOPLUMSAL KONTROL OLUR—-ADALARIN TEK EKSİĞİ VAR DUYARLI OLMAMAK——————————-HİÇ KİMSEYİ ELEŞTİRMEYELİM—-KENDİMİZİ SORGULAYALIM—-BİZDE NE EKSİKLER VAR

EN SON HABERLER

© 2012 Sonliman Gazetesi Tüm Hakları Saklıdır | İzinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.